Nový face Českého Telecomu a Bati

Webdesignérské studio Symbio se již nějakou tu dobu stará o web společnosti Český Telecom a.s.. Nutno říci, že to dělá velmi dobře. Již minulý rok značně rekonstruovalo celý web, začátkem září 2004 byla vylepšena navigace a proveden facelifting (co konkrétně toto anglické slůvko představuje na webu ČT nechávám na vaší představivosti).
Na stránkách Symbio se píše:

Největší důraz byl kladen na přehlednost a jednoduchost navigace a prezentaci informací. Vše v souladu s aktuálním heslem „je to tak jednoduché“. Design umožňující o 66 % rychlejší načítání stránek, zjednodušení stránek o 50 % (dáno snížením počtu prvků na stránce).

Nedávno jsem na webu ČT hledal nějaké informace, a bylo mým milým překvapením, že jsem je našel a to bez příliš velké námahy. Symbio odvedlo svou práci velmi dobře.

Pokud ještě zůstaneme u společnosti Symbio (jak krásně zní, to slůvko tajemné), tak vám možná neunikl redesign další velké, ryze české, společnosti. Obuvnický web zakladatele firmy Tomáše Bati také prošel změnami a také směrem k lepšímu. Novým „facem“ se může pochlubit nejen česká pobočka. Ostatně už o tom psal Ladislav Bittner ve spotu Světový úspěch českého webdesignu a dnes navíc přidal exkluzivní informace z testování tohoto projektu.

Dobře odvedená práce, pánové.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *