Zase Kouba

Nevím proč, ale vždy když jdu na weblog Jirky Kouby, zadám adresu kouba.cz, já si to samozřejmě uvědomím, ale co ostatní návštěvníci? Jirko, prosím nejen kvůli mě, nechtěl bys odkoupit doménu KOUBA.CZ? Ostatně, ty přicháiš o návštěvníky.

Tiscali se žení

Portál Tiscali spustil po letním speciálu i další přílohu svatby. Tiscali se tak snaží dostat do „velké trojky“ spíše přílohami (i když před časem přidal katalog www stránek), zatímco Centrum.cz vyvinul svůj vlastní fulltextový vyhledávač Morfeo a Atlas přešel na Jyxo. Seznam změnil svůj portál celkově.

Pořiďte si weblog na Intervalu

Na Intervalu vyšel článek: Pořiďte si weblog, ve kterém Jiří Bureš popisuje weblog z obecného hlediska, co to vlastně je, co obsahuje a z čeho se skládá. Krátce se zmínil o komunitě bloggerů. Nechybí ani seznam zdrojů. O všem se zmínil však velmi krátce a stručně. Na Oříšku najdete podobný článek

Prezident se nově oblékl

V květnu 2003 změnil prezident republiky svoje ošacení. „Nová vizáž mu opravdu sluší“, shodují se odborníci. Samozřejmě mluvím o webu Pražského hradu. Oproti staré verzi je vidět opravdové zlepšení, přibyly i nové sekce. Stydět se nemusí ani v porovnání se světem (Francie, Slovensko). S HTML kodem to už tak žhavé není. Podrobnější kritiku si můžete přečíst na Intervalu.

Nový web o 3D

3DJournal je nový web o 3D fotografování. Naleznete na něm 3D obrázky a fotografie, návody k pořízení 3D fotky, software pro tvorbu 3D obrazů (freeverzi). Uplatníte zde i 3D brýle. Magazín vychází jednou měsíčně. K dispozici jsou však jen ukázková čísla, zbytek je placený. Při zaplacení předplatného (395Kč) na jeden rok, dostanete zdarma 3D brýle, plnou verzi softwaru pro tvorbu 3D a prostor pro svou vlastní galerii. Obsah je v češtině a angličtině.