Odstranění diakritiky v PHP

aktualizováno: Odstranit diakritiku v php můžete poměrně jednoduchou
funkcí:

function odstraneni_diakritiky($text_bez_diakritiky)

{
$vysledny_text=StrTr($text,
„éěÉĚřŘťŤžŽúÚůŮüÜíÍóÓáÁšŠďĎýÝčČňŇäÄĺĹľĽŕŔöÖ“,
„eeEErRtTzZuUuUuUiIoOaAsSdDyYcCnNaAlLlLrRoO“);
return
$vysledny_text;
}

Vánoční a Novoroční přání a přáníčka

Kolika příbuzným jste letos poslali vánoční nebo novoroční přání klasickou
poštou? Už slyším ty výmluvy: „já neměl čas.“, „je to drahé a zdlouhavé“, „jé, já zapoměl“. Naštěstí to ještě můžete napravit! Na internetu totiž najdete
spoustu služeb, které Vám bezplatně pomohou. Vánoční (elektronická) přáníčka jsou opravdu pohodlnější, rychlejší a hlavně jsou zdarma.
Těžko také pošlete přátelům animované přání. Některé služby vám tuto a další výhody opravdu nabízejí. Někdy můžete přidat hudební doprovod nebo zvolit datum a čas odeslání. Příjemce dostane do své e-mailové schránky upozornění s odkazem,
kde si má přání vyzvednout a nebo obrázek mu příjde jako příloha.

Pošlete vánoční nebo novoroční přání

Blog Cenzus 2003

BlogCenzus 2003 proběhl ve dnech 15. 12. – 20. 12. 2003, ve kterých se ankety zůčastnilo 152 blogujících jedinců. Z výzkumu o českých bloggerů vyplývá, že 82,9 % bloguje pro zábavu, 3% mají placenou reklamu a každý druhý reklamu na svém weblogu nechce. V anketě mohlo být o něco více otázek a u ¨některých otázek jsem měl na můj vkus malý výběr. Daleko více se dozvíte na právě zveřejněném průzkumu Blogcenzus 2003.

Paušál za 500Kč v příštím roce

Michal Čupa, generální ředitel Contactelu, předpověděl spuštění dial-upového připojení k internetu za paušální tarif, jehož výše by neměla příliš překročit 500 Kč měsíčně. Podle něj patří mezi největší problém monopolizace měsíčních paušálů Českým Telecomem. Pro rok 2004 prorokuje kromě zavedení paušálního tarifu pro dial-up také razantnější rozvoj ADSL a rychlou konsolidaci provozovatelů telekomunikačních služeb. Více: CW

50% slevy na Atlasu

Rádi nakupujete s výhodnými slevami? Ale určitě né vždy na takovéto nabídky narážíte. Pomoci by Vám měla nová služba Slevy.Atlas.cz, na které najdete kupóny až na 50% slevy v kamenných obchodech kdykoli v roce.
Kupón se stačí vytisknout na obyčejné tiskárně a pak už jen uplatnit v obchodě.

Rány pro náhravací průmysl

Americký federální soud rozhodl, že hudební firmy nemají právo žádat o údaje uživatelů, kteří si stahují hudbu z internetu. RIAA se snažila od internetových poskytovatelů získat jména zákazníků, které podezřívala z kopírování hudby. Zákon o autorských právech jim však tuto možnost zakazuje.

Sdružení Buma Stemra, které vybírá poplatky za autorská práva, neuspělo s návrhem, aby byla distribuce hudby přes servery Kazaa zakázána.
Sdružení zároveň požadovalo, aby případné budoucí verze softwaru už neumožňovaly výměnu obsahu chráněného autorským právem. Rozhodnutí nizozemského soudu znamená pro nahrávací průmysl tvrdou ránu.

Více na TASR.sk, respektive Česká média

Sjízdnost silnic na internetu

Společnost Automotoklub Bohemia Assistance včera spustila na internetu pilotní verzi celostátního informačního systému sjízdnosti silnic. Každý zájemce si může zjistit počasí i stav vozovek v jednotlivých okresech.
Dosud zjišťovali sjízdnost pracovníci okresních správ silnic jednou denně. Do nového systému vkládají informace dva tisíce zpravodajů třikrát denně.
Zdroj: iHned

Google bude prohledávat knihy

Nová služba Google Print, jejíž zkušební provoz zahájil populární vyhledávač Google, umožňuje uživatelům internetu hledat úryvky z knih, recenze kritiků, bibliografické poznámky a v některých případech i obrázek přebalu knihy. Systém fungující v praxi.. Podobnou službu spustil již před dvěma měsíci internetový obchod Amazon.com, který indexuje přibližně 120 000 titulů od 190 vydavatelů, což je přibližně 33 milionů stran textu. Via: Technet,
Zdroj: News.com