Omlouvám se za absenci

Omlouvám se za moji týdenní absenci. Pracoval jsem na tomto webu, přesněji – chci trochu přebudovat strukturu tohoto webu a přidat nějaké další části. Nevím jestli nový web bude hotov tento týden a jestli stihnu psát i nějaké příspěvky, proto prosím omluvte případnou neaktualizaci. Děkuji.

Databáze středních škol

Databázi všech středních škol v České republice, tříděnou dle regionu, najdete na internetových stránkách Scio. Kromě seznamu škol se připravují i další služby. Jak se připravit na přijímací zkoušky, noviny Jak se dostat na vysokou školu atd.

Prostějov umožní bezdrátové připojení k internetu zdarma

Pokud bydlíte v Prostějově, město pro Vás připravilo speciální nabídku připojení k internetu. Město pořídilo jako první v zemi speciální vysílač, který zájemcům umožní bezdrátové a bezplatné připojení k internetu. Stačí mít notebook, kartu pro bezdrátové připojení a zaregistrovat se na radnici. Kéž by tímto smětrem šla i další města.

Ony ty weblogy nebudou zase tak skvělé

… jak se všude píše a říká. Něco na tom bude. Myslím spot Websky, respektive anglický originál. „Blogování je psaní internetové elity pro elitu.“, tak bych to neřekl. Spíše: „Blogování je psaní určité skupiny lidí (určitého etnika) pro tu samou skupinu (to samé etnikum). Tedy vlastně bloggeři píšou pro sebe.“, můžu se mýlit, ale kolik z Vás, čtenářů tohoto blogu, nikdy nezkoušelo vytvořit si vlastní weblog? Weblogy se totiž dost škatulkují. Ano, jsou to weblogy, ale weblogy o „něčem“. Návštěvníci chodí na web hlavně kvůli tomu „něčemu“. Hledají informace o „něčem“, né protože to najdou na weblogu.

Nový obchod Vltavy

Nový obchod, spíše nové oddělení Vltava.cz se spotřební elektrotechnikou se nazývá Electrohall.cz. „Domácí spotřebiče osvědčených značek za ceny, kterým může těžko někdo konkurovat.“ píše se na hlavní stránce. Electrohall.cz spolupracuje např. s firmami AEG, Bosch, Braun, Candy, Clatronic, Electrolux, ETA, Fagor, Gorenje, Ignis, Indesit, Krups, LG Electronics, Mora, Moulinex, Philips, Romo, Rowenta, Samsung, Tatramat, Tefal, Whirlpool, Zanussi, Zelmer atd. Průměrná sleva oproti kamenným obchodům se pohybuje okolo 20%.

Další anonymní internet

Seznam.cz nezůstává daleko za konkurencí a ve spolupráci s Contactelem zavedl anonymní internet. Pro připojení Vám stačí zadat telefonní číslo 971 101 200, uživatelské jméno a heslo seznam. Další podrobnosti najdete na internet.seznam.cz.

Na internetu se uvolní dobré adresy

V Lidovkách vyšel článek právě s tímto názvem. Nečekám sice, že tyto domény budou jen tak volně k mání pro normální smrtelníky. Tedy, že jsou tady ještě spekulanti s doménami a ti si nemohli takovou doménu nezamluvit. To Vám však nebrání v tom, aby jste si tento článek přečetli.