Google Chrome.. a akcie Microsoftu klesají

„Výchozím prohlížečem je v tuto chvíli Google Chrome.“ Je neuvěřitelné jak Google opět dokázal s nulovými náklady zpropagovat svůj nový počin a jak dokonalý produkt představuje. Chrome nechce být pouze prohlížečem, ale platformou. Chrome je boj proti dominanci Microsoftu a upevnění pozice na trhu vyhledávání.

Dovolte mi můj ryze uživatelský pohled.

  • Nemá to ani půl mega.
  • Je to bleskově rychlé.
  • Maximalizuje to požitek z prohlížení webu.
  • Je to česky.
  • Bez nastavování mám skvělou domovskou stránku.

Nechci se pouštět do sáhodlouhých popisů, prakticky vše jsem již řekl předchozími body. Rychlost, velikost a stabilita je o řád jinde oproti jiným prohlížečům (ano, na soudy je ještě příliš brzy, ale věříte někdo, že by Google těmto závazkům nedostál?). Většina prostoru je věnována samotné stránce a ostatní funkce jsou ořezány. Fungují běžně používané konvence v prohlížečích (ctrl+d, ctrl+f, ..) a není potřeba se učit nic nového. Přibudou určitě další možnosti (např. není potřeba přidávat vyhledávací pluginy do browseru, Chrome to umí sám, navštívíte např. Heureku a již ji máte v nastavení mezi dostupnými vyhledávači), které ještě zlepší uživatelskou přívětivost, a přitom nebude třeba nic nastavovat. Google po dlouhé době nepouští svou službu tiše, jak bývá jeho zvykem. Odkaz na Google Chrome je již i na homepage Google a je v češtině.

A tím to jen začíná..

Jsou tu ještě další důvody, celé to je open-source, Google bude stále úzce spolupracovat s Mozillou. Z tohoto prohlížeče se stane platforma, aplikace se již nebudou psát „pro Windows“, ale budou se psát pro Chrome. Přesto tím hlavním důvodem, proč Chrome přichází na svět, je trh vyhledávání a upevnění dominance Google. Další geniální tah pánů Page a Brina.

Související