Google Chrome.. a akcie Microsoftu klesají

„Výchozím prohlížečem je v tuto chvíli Google Chrome.“ Je neuvěřitelné jak Google opět dokázal s nulovými náklady zpropagovat svůj nový počin a jak dokonalý produkt představuje. Chrome nechce být pouze prohlížečem, ale platformou. Chrome je boj proti dominanci Microsoftu a upevnění pozice na trhu vyhledávání.

Dovolte mi můj ryze uživatelský pohled.

 • Nemá to ani půl mega.
 • Je to bleskově rychlé.
 • Maximalizuje to požitek z prohlížení webu.
 • Je to česky.
 • Bez nastavování mám skvělou domovskou stránku.

Nechci se pouštět do sáhodlouhých popisů, prakticky vše jsem již řekl předchozími body. Rychlost, velikost a stabilita je o řád jinde oproti jiným prohlížečům (ano, na soudy je ještě příliš brzy, ale věříte někdo, že by Google těmto závazkům nedostál?). Většina prostoru je věnována samotné stránce a ostatní funkce jsou ořezány. Fungují běžně používané konvence v prohlížečích (ctrl+d, ctrl+f, ..) a není potřeba se učit nic nového. Přibudou určitě další možnosti (např. není potřeba přidávat vyhledávací pluginy do browseru, Chrome to umí sám, navštívíte např. Heureku a již ji máte v nastavení mezi dostupnými vyhledávači), které ještě zlepší uživatelskou přívětivost, a přitom nebude třeba nic nastavovat. Google po dlouhé době nepouští svou službu tiše, jak bývá jeho zvykem. Odkaz na Google Chrome je již i na homepage Google a je v češtině.

A tím to jen začíná..

Jsou tu ještě další důvody, celé to je open-source, Google bude stále úzce spolupracovat s Mozillou. Z tohoto prohlížeče se stane platforma, aplikace se již nebudou psát „pro Windows“, ale budou se psát pro Chrome. Přesto tím hlavním důvodem, proč Chrome přichází na svět, je trh vyhledávání a upevnění dominance Google. Další geniální tah pánů Page a Brina.

Související

14 odpovědí na “Google Chrome.. a akcie Microsoftu klesají”

 1. Takže po iphone manii přichází další chrome mania. Ne všechny reakce už jsou pozitivní, ne všechny weby v Chrome fungují, neuspěchal to Google trochu s vydáním? Ono není to samé spouštět Gmail jako betu a spouštět prohlížeč jako betu.

 2. Ono kritizovat produkt za nekolik porodnich bolesti kdyz to srovname napr. s vydavanim prohlizece od microsoftu a potom pocet tech bugu, kterych se vzdy najde to je imho trochu pitomost

 3. Jen opravení jedné nepřesnosti. Má to bohužel víc jak půl mega. Instalátor si stáhne zbytek aplikace z webu. Nejíc je ale k naštvání Google Update, který běží stále na pozadí. A pokud se vypne, tak se spouští pravidelně, pokud není počítač vytížen (naplánovaná úloha). To je asi bohužel daň za aktuální seznam phishiongových webu společně se seznamem malware.

 4. Ono je asi nejdůležitější, jakým způsobem budou fungovat na Chrome extensions a plugins. Ten prohlížeč je v základní funkci dost ořezanej a nic moc neumí, a nevím jestli to nebude pokročilejším uživatelům vadit. Třeba blokování reklam na který sem zvyklý z Firefoxu mi tady chybí, ale je to asi jen otázkou času, kdy pluginy začnou pro Chrom vznikat. Podle vyjádření
  http://groups.google.com/…aa5eb095f737
  to vypadá že v tom nebude problém, takže potom jen zbývá, jak pluginy s tím jádrem budou fungovat a jestli spíše nebudou překážkou pro jinak jednoduchý chrome. Tak či tak, zájem, který Google vzbudil je neuvěřitelný.

 5. Petr: To je pravda. To hype bylo až neuvěřitelný. Během pár hodin po umožnění stáhnutí Google Chrome se staly stránky obsahující nějaké významnější benchmarky zcela nedostupnými. Twitterská elita si málem „ucrnkla“ a ani si nedokážu představit, co se bude dít zítra na blogerské scéně.

 6. Hype nehype. Tenhle článek je o trochu něčem jiným a to, jak se toho hypu využije a jak se dostane Chrome mezi normální lidi. Ačkoliv aktivitě Google také fandím, trochu se obávám, že většinu lidí získá právě na úkor Firefoxu, mnohem důležitější, kolik podílu dokáže ukousnout z koláče IE a s tím tu máme otázku, je síla Google taková, že dokáže přesvědčit běžné uživatele, že Chrome je lepší než IE? Celkem tomu i věřím, bohužel u nás tomu tak být nemusí protože u nás síla Google není až taková a ačkoliv bych nerad mezi tím dělal nějaké rovnítko, ale ti co používají IE tak spíše používají seznam než Google.

 7. „Nemá to ani půl mega“. Ano, to skutečně nemá. Má to asi 20MB (půl mega + další asi 20, které se stáhnou při instalaci).

 8. Strašně se mi líbí, jak každý doufá, že chrome málem zabije IE, ale nikdo si moc nepokládá otázku, proč by se tak vůbec mělo stát.

  Obecně na hype kolem chromu a celkově Googlu se dívám spíš z boku a každou informaci dělím deseti. Google má hromadu poblouzněných fanoušků, kteří dostávají orgasmus s každým novým produktem, každou novou verzí, ale to ještě neznamená, že jejich produkty jsou nějak zvlášť (nedostižně, extrémně) kvalitní. U některých kvalitu neupírám, jiné jsou bídné a konkurence je daleko před Googlem. Ale to je normální.

  Vadí mi ta ovčí politika.

 9. → Jan
  ale podobně se chovají také Waffen MS (vášnivý zastánci Microsoftu), menší fankluby mají i Linux nebo Apple, si nevybereš xD

 10. Naprosto souhlasím. Je to pěkný prohlížeč. Chybí mi tam, ale různé funkce. Mozilu jsem si zamiloval, protože do ní mám nastahováno hromadz různých pluginů pro webmastery. To Chrome neumí a asi ani umět nebude. By stratila rychlost. I tak je to krásný a hlavně RYCHLÍ prohlížeč.

 11. Tvrdit, ze nema ani pol mega je troska pritiahnute za vlasy. Instalator nema sice ani pol mega, ale ked nemas internet, neprdnes si. Na to uz treba portable, alebo Chromium.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *