Všechno nejlepší

Je tomu přesně rok, co se na tomto webu objevil první zápisek, místní hantýrkou nazývaný spot, a rozšířil již tak početnou společnost weblogů o další exemplář. Rok je v životě lidském, natož pak v tom internetovém, nesmírně dlouhá doba, proto si pojďme společně zavzpomínat na dobu minulou a poodkrýt i tajemnou roušku budoucnosti.

Ze všeho nejdříve bych Oříškovi rád popřál, že se na bloggerské scéně celý ten rok vůbec udržel. Kolik významných kolegů odpadlo – ty jsi se dokázal překlenout přes všechny krize, neúspěchy a nezdary, aby si se dočkal i zasloužených pochval z řad nejvyšších, a to od samotných internetových uživatelů a tvých návštěvníků. Moc dobře vím, jak tě vždy potěšilo, když někdo odkázal na tvé spoty.

Obvykle oslavencům přejeme hodně štěstí, zdraví a lásky. Toho se ale Oříšek zcela jistě dočká od jiných, já bych chtěl přát hodně uspokojených návštěvníků, řadu použitelných a přístupných stránek a mnoho prospěšných článků.

náhled původního webu /></div>
<p>Oříšek již od svých začátků přinášel denní novinky z internetu a tvorby www stránek. Web byl několikrát redesignován a rozšiřován. Vzniklo <a href=Oříškovo fórum, které zatím nebylo tolik využíváno, snad se to ale zlepší. Do této doby přinesl Oříšek 453 článků, které dohromady shlédlo 7xx xxx návštěvníků. Od září 2003, kdy stránky navštívilo 2 293 návštěvníků, návštěvnost pravidelně rostla. Minulý měsíc (červen) stránky zaznamenaly skoro desetkrát tolik – 19 599 návštěvníků.

Jak jste si už určitě všimli, Oříšek postupně upouštěl od pojetí typického blogu a nyní svůj přerod dokončil a podobá se spíše e-zinu. Nicméně weblog nemizí a nadále bude vycházet nezávisle na ostatních článcích. Z magazínové podoby však vychází jedna povinnost, obsáhlejší články musí vycházet pravidelně. Oříšek si za cíl stanovil minimálně jeden článek každý všední den. Uvidíme, jak se mu to bude dařit.

Oříšek se bude snažit svým tématem pokrýt co nejširší skupinu čtenářů. Články na téma internet a tvorba www stránek tedy budou určeny jak pro začátečníky v dané oblasti, tak i pro odbornější publikum. Články budou zapadat do několika učebnic, které budou i poté, co zmizí z hlavní stránky, lehce přístupné pro všechny čtenáře. Z témat, které v nejbližší době připravujeme, vybírám XHTML, CSS, PHP, JavaScript, ale i Internetový rádce, informace o prohlížečích, recenze odborné literatury atd. Budeme vám také vděční za jakékoli rady, nápady a podněty. Budeme, říkám proto, že na spolupráci jsem se dohodl i s několika dalšími autory a dveře jsou otevřeny i dalším zájemcům.

Adresy RSS kanálů zůstávají stejné, nově bylo přidáno RSSko komentářů. Seznam všech dostupných RSS kanálů nyní najdete pohromadě na stránce RSS Kanály.

A nakonec děkovačky. Musím poděkovat všem, kteří mi radili již od prvotních návrhů nového webu, všem, kteří v průběhu přicházeli s novými a novými radami a také všem, kteří se nechali přemluvit k testování. Nesmím zapomenout ani na ty, které jsem požádal a oni ochotně zkoušeli a hledali chyby na novém webu. A v neposlední řadě děkuji Plaváčkovi za nové logo.

A nesmím zapomenout vyřídit vzkaz od Oříška: “Děkuji vám všem za přízeň, kterou jste mi svými návštěvami, komentáři a emaily po celý ten rok projevovali a doufám, že na mne nezanevřete ani v roce příštím“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *