Budoucnost e-komerce? Strategie Amazonu!

Jeden z nejúspěšnějších internetových obchodů Amazon.com brzy ovlivní celosvětovou e-komerci. Alespoň to tvrdí Robert D. Hof v článku Reprogramming Amazon. Popisuje v něm, jakým směrem se vydá strategie celého Amazonu. Neměli bychom to brát na lehkou váhu. Pro kolik obchodů se již stal Amazon vzorem, kolik obchodů se inspirovalo jeho podnikáním a kolik obchodů se vydá po jeho nových šlépějích?

A v čem že to spočívá? Není to nijak nová myšlenka – internetový obchod začne podnikat v neinternetovém světě – začne dodávat nové technologie pro e-komerci. Neuskutečnitený sen? Rozhodně ne! Jeffrey Bezos doufá, že se tímto krokem stane Amazon v oblasti e-komerce něco jako Windows v oblasti operačních systémů.

Naši obchodní partneři budou moci zahodit stohy papíru tabulek. Díky naší aplikaci mohou rychleji a přesněji dostat předpověď týkající se produktu, najít nejlepšího dodavatele, atd. Toto úsilí je jedním z mnoha technologických projektů, ve kterých Amazon doufá, že múže změnit veškerý zážitek z on-line nakupování — a i ze samotného serveru Amazon.

  • Amazon.com v polovině tohoto roku 2004 spustí unikátní integrované grafické prostředí pro své obchodní partnery, které jim pomůže vybrat nejlepšího dostupného dodavatele.
  • Zavedl nová distribuční centra, která umožňují unikátní řešení zakázkové výroby s vysokou efektivitou a rychlostí doručení zboží zákazníkovi.
  • Snaží se o vývoj účinnějších algoritmů a aplikací. Nedávno např. sputil betaverzi nového vyhedávače A9.

Via Ewizard.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *