E-mailový virus MyDoom

Nový e-mailový virus s označením Win32/MyDoom.A (v překladu „Moje Zkáza“) se šíří emailem nevýdanou rychlostí od pondělního odpoledne. Alternativně se šíří i přes p2p sítě Kazaa. Podle firmy MessageLabs byl v každém 12 mailu světa. Nejvíce emailů zatím infikoval virus Sobig.F, jenž byl na svém vrcholu v každém sedmnáctém e-mailu.

Virus MyDoom, přezdívaný rovněž Novarg nebo Shimgapi, otevírá napadený počítač k proniknutí hackerů. Nový virus tentokrát nevyužívá chyb v softwaru, ale láká příjemce e-mailové zprávy otevřít přílohu (o velikosti 22 528 bajtů s příponami ZIP, BAT, CMD, EXE, PIF či SCR). Ta pak spustí programy, které zahltí elektronické sítě. Napadá hlavně počítače s operačním sytémem Windows. Hromadně rozesílaná nakažená pošta má přípony .exe, .scr, .zip nebo .pif a v předmětu e-mailu jsou slova jako „test“, „status“, „hi“, „hello“ nebo „Server Report“. Nejlepší je tyto soubory ignorovat a smazat. Vir napadá hlavně poštovní servery a šíří se tak rychle zejména kvůli tomu, že se e-maily tváří například jako nedoručitelné zprávy. V Čechách už infikoval statisíce počítačů.

Dnes se objevila i nová varianta – Win32/Mydoom.B!
Od varianty .A se liší například předmětem nebo obsahem infikovaného e-mailu.

Na serveru viry.cz si můžete stáhnout jednoúčelový antivirus. Server viry.cz se nyní velmi věnuje tomuto červu a dozvíte se na něm veškeré novinky.
Související: Seznam okamžitě vyřešil problém s tímto virem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *