Fair FUP? Ani náhodou.

To se mi snad zdá. Právě jsem si přečetl článeček na Mobilmanii a pár dalších spotů. Spotů týkajících se nového FUP, které zavádí Eurotel pro CDMA. Dělá si z nás Eurotel legraci? Já doufám. CDMA jsem si pořizoval s tím, že budu mít časově a DATOVĚ neomezený internet, a budu si moci RYCHLE stáhnout co budu potřebovat. Nové verze programů, Linuxové live distribuce [moje menší úchylka :-)], internet bude rychlejší a jeho obsah tudíž dostupnější. Ono čekání na natažení stránky přes GPRS nebylo nic příjemného, a to nemluvím třeba o nedostupnosti streamovaných rádií.

A najednou, bum. Rána z čistého nebe. Eurotel prý zavádí novou formu FUP, kdy po stažení určitého datového limitu bude rychlost sražena razantně dolů. Ony datové limity se budou údajně pohybovat mezi 30 a 80 MB. Nestačím se divit. Šikovnější čtenář si snadno spočítá kolik si vezme jen poslech internetového rádia v kvalitě 128kbps. A k tomu surfování, obyčejné stahování. Prostě 80 MB za hodinu je hrozně málo s rychlostí které CDMA dosahuje.

Omezení p2p sítí jsem bral, ostatně bylo to řešení hodně divné, protože p2p sítě byly celou noc neomezené [vidí někdo nějakou uchopitelnější logiku toho řešení?], ale proč omezovat obyčejné uživatele? Pranic se mi toto nelíbí, a zabíjí to jediné více rozšířené „vysokorychlostní“ připojení v České republice. A je to další krok zpátky, a další potopení se hlouběji do silážní jímky, ve které se už delší dobu internet v Čechách nachází. Kde jsou řeči o šíření vysokorychlostního internetu [podle pana Mlynáře +256kbps] pro všechny? Snad všichni operátoři zavádějí nějaké formy omezení uživatele, a tak přece fair vysokorychlostní internet nevypadá…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *