Proč se komentuje bez diakritiky?

Nedávno mě při pročítání diskuzních fór praštila do očí jedna skutečnost. Někteří lidé píší komentáře normální češtinou, klasicky, háčky a čárky, ale větší procento uživatelů komentuje jen a jen bez diakritiky. A mě by zajímalo proč. Není to sice problém, který by mi nedal spát, ale řekněme že je to trošku zajímavé:)

Takže. Je to pozůstatek z dřevních dob internetu, kdy kódování nebylo vyřešené a české znaky se zobrazovaly ne zrovna dobře, a nebo je to zmršenost moderní doby? Pochybuji že všichni co píší do diskuzních fór a komentují články ony doby pamatují, třeba já už je skoro nezažil. Když jsem se víc začínal zajímat o počítače, tak vrchol vzrušení už byla pětková verze Internet Exploreru, což je sice poměrně dávno, ale ne zas tak moc:) I když, se slzou v oku vzpomínám když jsem na Windows 95 nainstaloval Internet Explorer, myslím že to byla verze 3.. Eh.. No, ale myslím časy ještě předtím, kdy psaní bez diakritiky rovnalo se žádné problémy se zobrazením. Možná je to částečné vysvětlení, ale nebude asi úplně úplné..

Co může být další příčinou? Nepoužiju slovo esemesky budou Češi pořád, ne?

A nebo je na vině lenost pohodlnost uživatelů, kdy písmenko bez háčku se opticky mnohem líp hledá než znáčky zakopané nahoře na klávesnici mezi ampersandy, dolary a hashem?

A nebo má někdo lepší nápad proč tomu tak je?

Mimochodem, já patřím k té skupine bez háčků a bez čárek, myslím, že i počítače byly původně anglicky, a i když některé programovací jazyky umožňují pojmenovávat identifikátory a metody znaky s diakritikou, já to nedělám. A u me je to zrejme ten treti duvod:) Píše se mi tak o dost lépe, a hlavně rychleji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *