Ukázal Interzen 2004 směr webdesignu?

Včera byla vyhlášena webdesignérská soutěž Interzen 2004 pořádaná magazínem Interval.cz. Ať nezdržuji, tak výsledky odborné poroty jsou následující:

  1. http://www.gvp.cz (Jan Kučera, Petr Urbančík)
  2. http://projekty.gymnazium-kadan.cz/venustransit/ (Jan Lenčo, Jan Losenický)
  3. http://www.cesky-design.cz (Matěj Kloubek, Jakub Mach, Filip Lekeš, Pavel Zedník)
  4. http://www.webcenter.cz (Ondřej Pohorský, Tomáš Ureš)
  5. http://www.aquatab.net (Jiří Plíštil)

    http://www.yamahaskola.cz/brno/ (Martin Pešout, Jiří Císař)

Výsledky čtenářského hlasování nemá cenu ukazovat. Nevím, jestli se oproti minulému ročníku nějak změnil cíl soutěže, ale minulé ročníky hlásali: „poukázat na technologicky dokonalé a vzhledově nevšední projekty a propagovat kvalitní práci, prováděnou s hlubokou znalostí a citem pro věc.“ Již samotná jména odborné poroty zaručují dobrý výsledek pro technologicky dokonalé weby, ale jak je to s grafickou stránkou? Výborná práce s CSS se upřít určitě nedá nikomu, ale že by soutěž poukázala na grafické skvosty, to ne. Všechny jsou hranaté (nic proti nim, ale „oblý“ je jen WebCenter) a vlastně dost jednoduché. V žádném případě je nechci nějak shazovat, já takovou tvorbu upřednostňuju také, ale přeci jen jsem předpokládal, že vítěz mě ohromí po všech stránkách. Oproti minulému roku je každopádně úroveň soutěže vyšší.

Co je zajímavé, že všechny vítězné weby mají dvousloupcový layout, fixní šířku, jsou zarovnané na střed a optimalizované pro minimální rozlišení 800×600. Pro takové weby se dělá grafika určitě lépe. Že by soutěž ukázala nový směr webdesignu?

Související:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *