Vánoce se blíží, jak to bude s dárky?

Internetové obchody v těchto dnech zažívají doslova boom, dveře se u nich opravdu netrhnou. V minulém roce před Vánoci lidé zaplatili více než dvě stě milionů korun. Letos se očekávají tržby až půl miliardy korun. Ve srovnání s ostatními měsíci rostou tržby v listopadu a prosinci až o 30-50%. Roční tržby e-shopů v Čechách obchodů zřejmě letos překonají rekordní hranici jedné miliardy (meziroční nárůst 25%).

Lidé nejčastěji nakupují na webu černou elektroniku, na odbyt jdou digitální fotoaparáty, DVD a MP3 přehrávače nebo videokamery. Žádaný sortiment se však mění, během roku se lidé více zaměřují na knihy, kompakty či bílou techniku.

Více na Lidovkách v článku Za dárky z webu utratí Češi miliony.

Ve Velké Británii se očekávají nákupy za 1,82 miliard liber (v přepočtu více než 80 miliard Kč). Celkem to loni činilo 40 miliard liber (1,8 bilionu Kč). V Americe to bylo o něco méně – 50 miliard dolarů (1,2 bilionu Kč), ale před Vánoci 12 miliard dolarů (288 miliard Kč). Podle Britské analytické firmy Continental Research letos nakoupí vánoční dárek přes internet na deset milionů dospělých, tj. o tři miliony více než loni. Více na M&M v článku Británie letos očekává deset miliónů vánočních nákupů po internetu.

Pokud stále nevíte a nemáte pro své blízké dárek, zkuste včera oficiálně spuštěný internetový obchod Computer s výpočetní technikou, kde naleznete vše od počítačových komponent až po digitální fotoaparáty. Více tisková zpráva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *