Co udělaly státní svátky s návštěvností webu

Web je vlastně jediné médium, které dokáže s relativní přesností říci vše o návštěvnících, jejich počtu a chování. Všechny ostatní sdělovací prostředky tato čísla spíše odhadují.

Můžete namítnout, že noviny a časopisy svou čtenost znají velmi dobře. Máte pravdu, ale už nedokáží říci, kolik lidí si přečetlo ten a ten článek, kolik lidí zaujala reklama, kdo si čte jejich plátky v práci, doma nebo ve škole, či kdo používá jejich výtisky k zcela jiným účelům než ke čtení.

Stejně tak televize pouze odhadují svou sledovanost na základě nějakého malého vzorku. Je to pouze statistický odhad. Nikdo z nich vám neřekne, kolik lidí u jejich programu usnulo či obědvalo, kolik lidí si při reklamách odběhlo, nebo jak je daný program zaujal. Web tohle dokáže celkem přesně.

Proto jsem pro Lupu napsal článek Co udělaly státní svátky s návštěvností webu?, ve kterém se dočtete o vlivu státních svátku října a listopadu na webovou návštěvnost.

Lupa to dělá ve státní svátky chytře – má volno. Je to to nejlepší, co můžete udělat. Když víte, že nebudete mít pro koho psát, nepište. Lidé mají po dlouhé době padla z práce a chtějí se odreagovat od každodenního stereotypu a spěchu. Věřte mi, že nemají náladu na vaše odborné a rádoby žurnalistické žvásty. Pokud na internet, tak na seznamku, chat, hry a svlečené děvy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *