Zdeněk Polách – co se do rozhovoru nevešlo

Vy kteří jste si ještě nevšimli, pro Interval.cz jsem vyzpovídal Zdeňka Polácha. Jelikož naše povídání bylo velice dlouhé (jeho první část začala již někdy v březnu!), zbylo několik otázek a zajímavých odpovědí, které se do samotného rozhovoru nehodily. Předkládám vám je v neredigované podobě:

Proč jste v červnu 1999 odmítl spolupráci s Mobilem?

BonusWeb byl můj koníček, nechtěl jsem ho prodávat ani nic jiného. Rozhodl jsem se k tomu ve chvíli, kdy na trh přišlo Doupě, první magazín, který svým autorům platil a měl navíc vychytaný redakční systém. My to tehdy dělali zadarmo, autory bylo těžké udržet a navíc jsem stránky ručně editoval v notepadu a den co den je večer ručně nahrával na FTP.

Nepustíte se znovu do placeného obsahu? Jaké to mělo výsledky v Bonuswebu?

Nepustím, není kde ani pro koho. Výsledky v BonusWebu musí hodnotit jiní, každopádně to předčilo očekávání lidí, kvůli kterým se to dělalo. Bylo to tím, že ačkoliv byla k něčemu podobnému velká nedůvěra, ten obsah za něco stál… Byly tam vlastní videopreview, věci, které nikdo jiný v ČR nemohl psát, protože se k nim nedostal, atp. Dnes už je to bohužel o něčem jiném, stejně jako celá ta scéna.

Odkud je přezdívka Vreco?

Z vandru z doby, kdy mi bylo tuším dvanáct.

Váš osobní web vreco.cz – Proč informace o Bulharsku? Člověk by na takové doméně čekal přeci jen něco jiného.

Když jsem byl v Bulharsku na dovolené, psal jsem si deníček. A protože na osobní stránky nemám čas a už jsem vyrostl z let, kdy mě bavilo popisovat na internetu, co dělám, jak žiju atp. (tj. exhibovat :-)), tak jsem na té adrese nechal alespoň nějaký užitečný obsah. Vreco.cz vlastně funguje podle nálady, až se budu chtít pochlubit něčím jiným, přesměruju web tam a stránky o Bulharsku budou přístupné jen z adresy, která jim náleží – www.bulharsko.net

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *