Internetová reklama v televizi, Seznam chystá novinku

Velké internetové servery pravidelně rozjíždějí nové a nové reklamní kampaně. Na internetu je to celkem logické, ale ty největší z nich se snaží proniknout i na billboardy, do časopisů, rozhlasu a televizí. Asi jim to přináší komerční úspěchy.

Již před čtyřmi roky jsme mohli v televizích shlédnout první reklamní spoty upozorňující na fenomén internetu a nově vznikající portály. Průkopníkem byly patrně surfařské spoty, později se připojil Centrum se svou kampaní všichni tam musíme.cz. Tenkrát v roce 2000 bylo uvažování a spekulace o návratnosti těchto kampaní na místě, jelikož uživatelů českého internetu bylo po skromnu. Dnes, po několikaletých zkušeností portály ví, že televizní reklamy přináší své ovoce. Ať už je to v podobě budování značky nebo návštěvnosti.

Od té doby jsme mohli shlédnout pěknou řádku více či méně povedených reklam, ať už to byl vodácký Centrum s Pollertem nebo reklama se sloganem: Prověřeno více než milionem uživatelů. Seznam se propagoval čtyřnohým chlupáčem nebo miminkami s emailem na celý život. Seznam se dokonce snažil propagovat i svůj sportovní server Sport.cz, což bylo v oblasti tématicky zaměřených serverů myslím ojedinělé. Atlas byl vždy třetí vzadu, jak v návštěvnosti, tak i v televizi. Matně si pamatuji jeho rozhlasového Famfulíka.

Proč to ale všechno píšu. Seznam.cz chystá novou reklamu, která by se měla objevovat, stejně jako v minulosti na Nově a na Primě. Měli bychom je vídávat do konce roku s několika přestávkami a v různých variacích. Zaměření je tentokrát jednoduché: vyhledávání na Seznamu. Můžete se podívat na ukázku spotu, mně se to bohužel nepodařilo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *