Google pátek třináctého

Vyhledávač Google dnes změnil své logo. Tak jak to dělává při významějších událostech, dnes zabudoval do loga motiv olympiády a po klepnutí na logo na hlavní stránce se dostanete na vyhledávání výrazu Athens 2004. Co jsem slyšel, tak Google chce založit nový umělecký směr Googlart. Schválně si prohlédněte některá umělecká díla, co už se objevili na stránkách vyhledávače nebo obrazy od uživatelů. Už pomalu začínají vznikat také umělecké sbírky, které by mohly být časem velmi ceněné. Ta největší z nich Logoogle, obsahuje již přes 300 kusů.

Teď ale vážně. Google si vybral dnešní den pátek třináctého ke vstupu na burzu. On si vůbec potrpí na ty datumy. Pamatujete ještě na spuštění Gmail na apríla? Pátek třináctého nemusí být pro zakladatele Brina a Page pouze pověrou, protože poskytli rozhovor časopisu Playboy, což je těsně před uvedením nových akcií na trh zakázáno, aby nebyli případní investoři ovlivněni. Google se k tomuto kroku rozhodl i přesto, že situace na akciovém trhu je špatná. Nicméně pokud se vše povede tak jak má, Google by měl získat prodejem části svých akcií kapitál o hodnotě 3,3 miliard USD (85mld. Kč). Z peněz by měl být podpořen vývoj.

Co ale potom? Někteří experti tvrdí, že služby jako Froggle, News, Orkut či Blogger příliš zisků nepřinášejí a tak se spekuluje, že by se z Google mohl stát portál nebo že by se Google spojil s některou reklamní agenturou.

Doufejme jen, že se pátek 13. srpna nestane pro Google černým pátkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *