Google rád nerád? Google je stroj!

Často slýcháme otázky má Google rád dynamické stránky? Znevýhodňuje dynamické stránky? Indexuje Google raději statické stránky?

Je to blbost, Google je stroj a nedělá nic rád či nerád. Podle mě Google nečiní rozdíly mezi dynamickými a statickými stránkami. Vždyť jsme přece neustále nabádání při optimalizaci myslet jako vyhledávač. Kdybych byl vyhledávač, určitě bych neznevýhodňoval dynamický Interval nebo Lupu před Blogem počítačového nadšence, jenž je tvořen statickými soubory.

Google ostatně nemůže rozpoznat dynamickou stránku, kde jsou odkazy upraveny pomocí mod_rewrite. Nemůže poznat, zda-li se za stránkou Běžešelemovací řůčovičky skrývá dynamický nebo statický soubor. Určitě bych nepřidával body té či oné stránce jen proto, zda-li je dynamická či statická.

Posledním argumentem proti dyn. stránkám bývá rychlost, za kterou se stránka načte. Je to ale stejný nesmysl. Googlebot nepozná, zda-li je načítání spomaleno SQL dotazy a generovaným obsahem, nebo velkými obrázky a tabulkami či pomalým serverem. Michal Illich se někde zmínil, že v čekání na stránku je Jyxo ještě trpělivější než uživatel – hranice je prý 20s. Myslím, že pan Illich myslí jako vyhledávač a nevím proč by se Google měl chovat jinak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *