Robert Němec? Že by klamavá reklama?

RobertNemec.com dnes spustil nové stránky, nově nabízí audit webu zdarma, webdesign za 4 900 Kč, sledování pozic ve vyhledávačích a PPC kampaně zdarma. Jenže všechno má své ale.

Pro ty z vás, kteří si libují v tiskovkách a formálních prohlášeních (stejně jako ředitel firmy RoberNemec.com Robert Němec), rovnou nabízím odkaz na tiskovou zprávu. I když informace v ní jsou více než zkreslené. Trochu si je tedy upřesníme…

Samotné stránky

Zde člověk nemůže mít nejmenší výhrady. Moderní design, rychlé načítání, přehledná navigace, přístupnost, dobře napsané texty, samozřejmě validní XHTML a CSS. Minulá verze byla spíše odpudivá, než cokoli jiného, takže zcela určitě krok vpřed. Pouze jsem nenašel fulltextové vyhledávání.

Audit webu zdarma

Haha, ha ha, hahaha. Najdete snad lepší vyjádření?

Všeobecná analýza vašeho webu zahrnuje

  1. marketingové zacílení a využití vašeho webu,
  2. branding,
  3. SEO (optimalizace pro vyhledávače) audit,
  4. audit použitelnosti,
  5. audit přístupnosti,
  6. analýzu navigace,
  7. analýzu uživatelské příjemnosti,
  8. analýzu návštěvnosti.

… a to vše prý zdarma. Ale není to až tak pravada. Dole pod čarou stojí: „Tato nabídka je určena všem právnickým osobám a fyzickým osobám – podnikatelům, jejichž příjmy v roce 2003 byly vyšší než 50 000 000 Kč.“

Webdesign za 4 900 Kč

Tvorbu stránek dnes již nabízí každý. RN tedy musel přijít s něčím zcela novým a výjimečným. Za 4900 Kč vám nabídne celou škálu věcí, snad vše, co si pod webdesignem můžete představit. Na tom, že chtějí získat jednoznačně větší podíl na trhu by nebylo nic špatného, jenomže je to jen další prachobyčejný marketingový tahák:

Nabídka platí jen do 31. prosince 2004. Poptávka musí být akceptována Robertem Němcem. Platí jen pro firmy a značky, které mají silné postavení ve svém oboru nebo mají vysoký růstový potenciál. Také platí jen pro nové zákazníky a na každé stránce musí být tři odkazy na web RobertNemec.com.

Sledování pozic a PPC kampaně zdarma

Po vzoru Dobrého webu a jeho Position Trackeru také spustili podobnou službu – Sledování pozic. Oproti ní se vychloubají větším záběrem vyhledávačů, pohodlnější obsluhou, možností sledování konkurence a nižší cenou. Poslední opěvovanou službou jsou PPC kampaně zdarma. Přesně řečeno, nabízí vytvoření a správu PPC kampaní do konce tohoto roku zdarma. Dělejte, už na to nemáte ani měsíc.

Enfant terrible českého netu tedy docílil toho, co zamýšlel. Opět se o něm bude diskutovat, opět čistě marketingový tah. To, že toho dosáhl ne zrovna fair cestou, je na druhé koleji. Reklama se mu povedla. Mimochodem, už byl vyhlášen vítěz poslední kategorie Stayer soutěže Běžešelemovací řůčovičky?

Za upozornění díky Lacovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *