Google, jednotné a množné číslo v angličtině

Florida a její následky
Ani měsíc po poslední úpravě algoritmu Google (nazvaného Florida) nikdo s jistotou neví, k čemu vlastně došlo. Jednou z oblastí, které se podle mého názoru nevěnuje přílišná pozornost je, zda nový algoritmus, který Google od 16.listopadu používá, načítá jednotné a množné číslo v angličtině stejně jako dříve a nebo i zde došlo ke změně. Pokud ke změně došlo, musela se zákonitě zásadním způsobem projevit v jiné oblasti SEO a to v “keyword density“ ( procentuální vyjádření četnosti výskytu vyhledávaného termínu a počtu všech slov na dané stránce – dále jen KD). Pojďme se na danou problematiku podívat trošku podrobněji …

Podívejme se na pomyslné stránky věnující se prodeji koní. V angličtině by mohly mít název “Horses for sale.“ Jako klíčová slova, pro které byla domovská stránka optimalizována se přímo nabízí:

  • horse = kůň
  • horses = koně
  • sale = prodej
  • sales = prodeje

Pokud byla optimalizovány před Floridou a web designér chtěl dodržet řekněme 5% KD, potom se na stránce o 100 slovech textu 5x objevilo slovo horse, horses, sale, sales. Pakliže jeho odhad odpovídal kritériím Google algoritmu pro optimální KD a stránka splňovala všechna ostatní kritéria správného SEO, hřála se pravděpodobně na výsluní mezi prvními URL, které Google nabídl jako výsledek při vyhledávání některého z termínů:
Horses for sale, Horse for sale, sales and horses atd.
Pokud algoritmus začal vidět horse a horses jako stejné slovo, KD se okamžitě změnila na dvojnásobek. A pokud přesáhla hodnotu kterou ještě Google považoval za optimální, posunul ji o několik stovek dolů ve svém SERP. Což v konkurenci 2.000.000 jiných stránek znamená, že naše stránka přestala na Internetu prakticky existovat.

Aby to nebylo jednoduché

Při dnešním vyhledávání s pomocí Google jsem přišel na zajímavou věc.
Po zadání slova home – dům jsem dostal stránky obsahující oba termíny:
home a homes. S použitím Google Toolbar jsem nechal zvýraznit hledaný termín home.
Žlutá barva vybrala všechny home, ale ignorovala kompletně homes.
Po té jsem zkusil vyhledat termín plural a opět jsem dostal stránky kde se objevují oba termíny plural a plurals. V tomto případě však Google zvýraznil oba termíny, ale u plurals vynechal –s na konci! Důležité však je, že ukázal takřka dvojnásobek zvýrazněných slov!! Ale naopak při vyhledání plurals zcela ignoruje slova plural!!!

Co si o tom myslet?

Mám určitý pocit, že Google má nějaký bug v jejich novém algoritmu, který zpracovává indexování jednotného a množného čísla. Velmi rád bych si přečetl Vaše názory na danou problematiku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *