Dynamicky generované stránky a vliv na vyhledávače

V konferencích o SEO je často probírána tématika, zda-li všechny vyhledávače indexují stránky s dynamickými parametry. Jestli nejsou znevýhodněny stránky s příponou .php, .asp atd. před obligátními .html.

Dynamicky generované stránky vyhledávače indexují stejně jako stránky statické (.html). Pokud mají Vaše stránky pouze příponu .php (nebo .asp) vůbec se nemusíte bát, že by si jich vyhledávače nevšimli. Vyhledávač uvidí stejnou stránku, jako uživatel. Problémy mohou mít pouze v případě, že stránky mají hodně (více jak 2) parametrů. Tzn. že např. stránku ve tvaru www.example.com/index.php?at=1&sd=ok&ses=UFHSUF1DS8SD vyhledávač nezaindexuje.
Google.com neindexuje stránky s parametrem id. Tzn., že pokud Vaše stránky mají tvar www.example.com/?id=1 ve výsledcích hledání Googlu je zcela určitě neobjevíte. Český fulltextový vyhledávač Jyxo indexuje dynamické stránky zcela bez problémů.

Obecně:
Chcete-li, aby Vaše stránky byly indexovány různými vyhledávači, vyvarujte se všech parametrů. Pokud se tomu vyhnout nemůžete, použijte metodu mod_rewrite na straně serveru. Pokud ani to Váš webhoster nedovoluje, používejte co nejméně parametrů, nepoužívejte parametr id (i když i ten začíná být Googlem indexován) a snažte se, aby hodnoty byly co nejkratší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *