Jak vláda škodí internetu aneb koupíme si léky přes internet?

Zhruba před měsícem na konferenci Intel Digital Transformations vyzval výkonný ředitel Intelu Craig Barrett české politiky, aby „nezpůsobovali újmu“ českému internetu. Mluvil o spoustě dalších věcech, jako podpora vzdělání, výzkumu a IT infrastruktury, ale to teď není až tak důležité. Chtěl jsem se zastavit u toho „ubližování internetu“. Jedním takovým případem, kdy by čeští politici mohli internetu pomoci, je oblast zdravotnictví, konkrétně prodej léků přes internet. Zatímco jinde v Evropě tato možnost existuje, u nás to možné není.

Zájem z řad zákazníků i lékárníků by tu přitom byl. Nedávno byl například spuštěn první projekt internetové polikliniky Ordinace.cz, kde mohou zákazníci položit dotaz specializovanému lékaři a ten jim pomáhá s určením diagnózy. Takovýto úkon stojí 250Kč, a některé pojišťovny ho dokonce hradí.

Podle Vladimíra Finsterleho z firmy Pears Health Cyber, která Ordinaci provozuje, je řešením pouhá úprava vyhlášky. Pokud by byla tato vyhláška upravena, mohla by potom každá „kamenná“ lékárna mít i svou „internetovou“ a tudíž celorepublikovou pobočku. Firma Pears Health Cyber je v takovém případě připravena nabídnout lékárníkům vlastní technologii, aby mohli svůj internetový obchod s léky provozovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *