Dílna dobrého stylu

Petr Staníček dnes spustil svou Dílnu dobrého stylu, ve které najdete jeho články o CSS, webdesignu a JavaSciptu, které již dříve publikoval na svém blogu. Škoda jen, že články nejsou roztříděny do rubrik a je jich zatím poměrně málo. Nicméně autor sám tvrdí, že příspěvky budou postupně přibývat.

Co je však na jinak skvěle provedeném webu zvláštního, je jeho dvojjazyčnost. Pixy totiž zvolil dva sloupce, ve kterých se nachází vždy anglická a česká verze a pomocí JavaScriptu si je můžete zvýrazňovat. V každém případě originální řešení, bohužel už ne tak použitelné a vůbec ne intuitivní. Člověk, který o tomto způsobu neví, musí hodně dlouho zkoumat, jak jazyky přepnout. Nemluvě o tom, že pro návštěvníky je druhá jazyková verze k ničemu. Jsem také zvědavý, jak si s tímto problémem poradí vyhledávače.

Ne nadarmo je dobré používat již zaběhnuté a zřejmé konvence. Použití obvyklých vlaječek by zde bylo opravdu lepší.

Nicméně Petrovi velmi děkuji a těším se na nová CSS řešení a hacky. Zrovna včera, jsem procházel jeho starší články o CSS a musel jsem vždy rollovat celé stránky, než jsem požadovaný spot našel. Jen mě mrzí, že na Wellstyled.com nejsou komentáře k článkům. Na Pixyho blogu se vždy objevovaly zajímávé názory a doplnění článků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *