Globální etický program pro studenty

O internetu se nediskutuje pouze na internetu a přes weblogy. Na Slovensku se například pořádají semináře o etice v podnikání přes internet. Studenti středních škol se na toto téma baví např. na informačním semináři o „Globálnom etickom programe“. V minulém roce se ho zúčastnilo až 420 studentů z celého Slovenska.

Počas 12-týždňového kurzu študenti 1. až 3. ročníka riešia etické dilemy, ktoré vznikajú v imaginárnej potravinárskej spoločnosti na rôznych úrovniach manažérskeho rozhodovania. Rozoberajú rozhodnutia, ktoré robí každý jednotlivý zamestnanec firmy, ale zároveň uvažujú o svojich hodnotách a presvedčeniach a v diskusiách konfrontujú vlastné názory na riešenia s názormi spolužiakov a konzultantov z ekonomickej praxe.

Tak si říkám: „To nemusí bejt marný“. Škoda jen, že to jsou pouze speciální kurzy. Kéž by se takováto forma výuky dostala do běžného „středního“ školství. Nejen na Slovensku, ale i u nás. Mladým lidem by to dalo nepoměrně víc, než klasické zasedávání do školních lavic a neustále biflování nepochopitelných a nevyužitelných věcí. Via Changenet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *