Seznam + 1GB + email = reklamní tahák

Seznam si bere vzor z Google a také se chystá svým uživatelům nabídnout gigovou e-mailovou schránku zdarma. Do konce tohoto roku by měl spustit testování. Příjmy z této služby budou pravděpodobně plynout (ostatně jak také jinak) z reklamy. Ta se však bude zobrazovat jen těm, kteří nevyužívají připojení k internetu přes Seznam.

Seznam tak zabije 2 mouchy jednou ranou – upevní svou pozici na poli freemailů (je sice nejpopulárnější, zdaleka ne tak nejlepší) a vylepší své postavení v počtu vytačeného připojení, na jehož využití a výhody spojené se zavedením 1GB schránky se dá očekávat velká kampaň. Seznam se tak chytře sveze na vlně, kterou rozbouřilo oznámení Google o zavedení velkokapacitní schránky.

Otázkou zůstavá proč zrovna 1GB? Do teď se kapacita freemailů pohybovala v rozmezí od 10 do 20 MB a nikoho to nijak moc neomezovalo a nikdo po rozšiřování nevolal. Proč tedy nyní zvětšovat schránku 100x? Nevím co na toto číslo říkají numerologové, ale Seznam prostě předpokládá, že to nikdo celý nemůže využít a jemu se to hodí do krámu jako skvělej reklamní tahák.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *