Weblog jako zlatý důl

Na Lupě se Adam Javůrek zamýšlí Jak nakládají média s weblogy? Nutno říci, že s ním nakládají špatně. Všichni (nejen média) totiž k blogu přistupují jako k nějakému méněcenému diáři a zápisníčku. Musí tento postoj změnit a přistupovat k tomu jako k zlatému dolu s cílem těžit.

V článku autor několikrát zmiňuje, že redakce vidí obdobu blogu v sloupcích, fejetonech, novinkách a já nevím v čem ještě. A proč ne? Pokud taková forma nahrazuje blog (tj. subjektivní názory komentátora doplňující zpravodajství plus zpětná vazba na čtenáře) nevidím žádný důvod, proč nějaký blog zavádět. Ať si to nazvou jak chtěj.

Redakce však k těmto rubrikám přistupuje dosti chladně – její chyba. Co jim brání udělat tuto rubriku „komerčnější“ a těžit z ní? Psaní Blogpostu nezabere tolik času jako papírový článek, proč tedy neplatit (třeba i menší částky) komentátorům za jejich příspěvky? Dobrou práci dokáží čtenáří ocenit, přičemž náklady za honoráře nemusí být tak vysoké jako u některých e-zinů. Ono to ale chce změnit myšlení šéfredaktorů ale i celé redakce a přistupovat k web(log)u s cílem těžit z něj. V konečném účtování to nemusí být pouze finance, které z toho výjdou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *