Atlas spustil obrovskou mediální kampaň

Prvním školním dnem se pouští Atlas do boje s konkurencí – spouští největší mediální kampaň v historii. Reklamní spoty v televizi za účelem budování značky, propagace nového Atlasu firem a Turboatlasu – až třikrát rychlejšího internetu. TurboNesmysl.

Za prvé mediální kampaň

V televizi se objevují reklamní spoty, reklamy se budou objevovat i v tištěných médiích, rádiích a samozřejmě i na internetu.

Hlavním cílem kampaně je kromě posílení značky Atlas.cz především propagace nových produktů. Jedná se o „Turboatlas“ – rychlý internet prostřednictvím klasické telefonní linky a „Atlas firem“, což je moderní elektronický katalog pro malé a střední společnosti.

Do třicetisekundového reklamního spotu byly opravdu zahrnuty všechny tři požadavky – značka Atlas, rychlý internet Turboatlas a Atlas firem. Co jsem měl zatím možnost shlédnout, jsou o několik tříd lepší než ty Seznamovské.

Ve spotech se několikrát objevuje náhled na domácí stránku atlas.cz se zvýrazněnými ikonami „Připojit na internet“ a „Atlas jako homepage“ nebo demonstrace vyhledávání v katalogu, což usnadní orientaci méně zkušeným uživatelům, píše se v tiskové zprávě.

Za druhé Atlas firem

Ačkoli se portál Atlas dlouho bránil tlaku od svých konkurentů, kteří katalog www stránek na komerční a nekomerční část rozdělili již před časem a i přes to, že představitelé společnosti tvrdili, že nic podobného nechystají, tenké ledy se pod tíhou nové mediální kampaně prolomili.

Na první pohled není katalog rozdělen na dva, jak tomu je v případech konkurenčních portálů. Atlas firem je „pouze“ první položkou katalogu a zaměřuje se především na malé a střední firmy. Základní verze zápisu je firmám nabízena zdarma. Databáze firem by měla být v blízké době doplněna údaji o více než 1.8 milionech podnikatelských subjektů, čímž si dělá nároky stát se nejrozsáhlejším katalogem firem na českém internetu.

Za třetí Turboatlas

Až 3x rychlejší internet přes klasické telofonní vytáčení, jak Atlas tvrdí, je s prominutím blbost. Pokud se připojíte přes Atlas, měli byste dosáhnout rychlosti až o 300% vyšší než klasické vytáčené připojení, a to prý platí i pro ISDN.

Zvýšené rychlosti připojení podle Atlasu se dosahuje díky bezztrátové kompresi dat, rekompresi obrazových dat, optimalizaci obsahu a datového protokolu a ukládání dat do mezipaměti. Využití této technologie přináší zrychlení zobrazování webových stránek až o 300%.

Pokud vezmeme klasickou modemovou rychlost 5Kb/s, tak toto tvrzení zaručuje rychlost 15Kb/s. Čistě matematicky – klasický modem 56K, nemůže stahovat data rychleji než 7Kb/s logicky proto, že na to není fyzicky vybaven. Natož pak ISDN, kde je rychlost 8Kb/s garantovaná.

Tato „převratná“ technologie umožňuje zrychlit připojení k internetu bez nutnosti cokoliv stahovat a instalovat – stačí jen zadat uživatelské jméno i heslo připojení „atlas“ a telefonní číslo na 971 10 20 30.

Nyní to nemám možnost vyzkoušet na vlastní kůži, ale za mák tomu nevěřím. Možná, že může být u dial-upu nepatrně zvýšena rychlost odezvy, ale o 300%? Buď je to totální hovadina, a nebo jsem to tiskové sdělení nepochopil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *